PT10MH01-473A2020-S
PT10MH01-473A2020-S
Part NumberPT10MH01-473A2020-S
Detailed Description
PT10MH01-473A2020-S - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance47 kOhms
Power (Watts)0.15W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Termination StylePC Pins
Size / DimensionRound - 0.406" Dia x 0.476" H (10.30mm x 12.10mm)