PT10LV10-101A2020-PM-S
PT10LV10-101A2020-PM-S
Part NumberPT10LV10-101A2020-PM-S
Detailed Description
PT10LV10-101A2020-PM-S - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance100 Ohms
Power (Watts)0.15W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Number of Turns1
Adjustment TypeTop Adjustment
Termination StylePC Pins
Size / DimensionRound - 0.406" Dia x 0.236" H (10.30mm x 6.00mm)