PT10LH02-103A2020-S
PT10LH02-103A2020-S
Part NumberPT10LH02-103A2020-S
Detailed Description
PT10LH02-103A2020-S - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance10 kOhms
Power (Watts)0.15W
Tolerance±20%
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Number of Turns1
Adjustment TypeSide Adjustment
Termination StylePC Pins
Size / DimensionRound - 0.406" Dia x 0.476" H (10.30mm x 12.10mm)