PSMN9R5-30YLC,115
PSMN9R5-30YLC,115
Part NumberPSMN9R5-30YLC,115
Datasheet
Package / CaseSC-100, SOT-669
Detailed Description
PSMN9R5-30YLC,115 - Product Attributes
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C44A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs9.8mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id1.95V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs10.4nC @ 10V
Vgs (Max)±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds681pF @ 15V
FET Feature-
Power Dissipation (Max)34W (Tc)
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)