PSMN9R0-25MLC,115
PSMN9R0-25MLC,115
Part NumberPSMN9R0-25MLC,115
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSOT-1210, 8-LFPAK33
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
PSMN9R0-25MLC,115 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Datasheet
Standard Package1500
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
FET TypeN-Channel
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)25V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C55A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs8.65mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id1.95V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs11.7nC @ 10V
Vgs (Max)±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds705pF @ 12.5V
FET Feature-
Power Dissipation (Max)45W (Tc)
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)