PSMN1R0-30YLC,115
PSMN1R0-30YLC,115
Part NumberPSMN1R0-30YLC,115
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseSC-100, SOT-669
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
PSMN1R0-30YLC,115 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
FET TypeN-Channel
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C100A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs1.15mOhm @ 25A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id1.95V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs103.5nC @ 10V
Vgs (Max)±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds6645pF @ 15V
FET Feature-
Power Dissipation (Max)272W (Tc)
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)