PSMN013-30YLC,115
PSMN013-30YLC,115
Part NumberPSMN013-30YLC,115
Datasheet
Package / CaseSC-100, SOT-669
Detailed Description
PSMN013-30YLC,115 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - FETs, MOSFETs - Single
Datasheet
Standard Package1500
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TechnologyMOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss)30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C32A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs13.6mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id1.95V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs8.3nC @ 10V
Vgs (Max)±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds521pF @ 15V
FET Feature-
Power Dissipation (Max)26W (Tc)
Operating Temperature-55°C ~ 175°C (TJ)