PMEG3005AEA,115
PMEG3005AEA,115
Part NumberPMEG3005AEA,115
Datasheet
Package / CaseSC-76, SOD-323
Detailed Description
PMEG3005AEA,115 - Product Attributes
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30V
Current - Average Rectified (Io)500mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If430mV @ 500mA
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Current - Reverse Leakage @ Vr150µA @ 30V
Capacitance @ Vr, F70pF @ 1V, 1MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-76, SOD-323
Supplier Device PackageSOD-323
Operating Temperature - Junction150°C (Max)
Base Part NumberPMEG3005
PMEG3005AEA,115 - Related Products
More >>
BAT85,133 Nexperia USA Inc., Diode Schottky 30V 200mA (DC) Through Hole DO-34, View