PMEG3002TV,115
PMEG3002TV,115
Part NumberPMEG3002TV,115
Datasheet
Package / CaseSOT-563, SOT-666
Detailed Description
PMEG3002TV,115 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Rectifiers - Arrays
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Diode Configuration2 Independent
Diode TypeSchottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)30V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)200mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If480mV @ 200mA
SpeedSmall Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr30µA @ 30V
Operating Temperature - Junction150°C (Max)