PMBD6100,215
PMBD6100,215
Part NumberPMBD6100,215
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
PMBD6100,215 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Diodes - Rectifiers - Arrays
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Diode Configuration1 Pair Common Cathode
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)70V
Current - Average Rectified (Io) (per Diode)215mA (DC)
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If1.1V @ 100mA
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)4ns
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 50V
Operating Temperature - Junction150°C (Max)