PFR05S-24R9-FNH
PFR05S-24R9-FNH
Part NumberPFR05S-24R9-FNH
Detailed Description
PFR05S-24R9-FNH - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesPFR05
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance24.9 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
PFR05S-24R9-FNH - Related Products
More >>
PFR05S-24R9-FNH Delta Electronics/Cyntec, 24.9 Ohms ±1% 0.063W, 1/16W Chip Resistor 0402 (1005 Metric) Thick Film, PFR05 View