PFR05S-100-JNH
PFR05S-100-JNH
Part NumberPFR05S-100-JNH
Detailed Description
PFR05S-100-JNH - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesPFR05
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Resistance10 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)