PFR03S-100-JNH
PFR03S-100-JNH
Part NumberPFR03S-100-JNH
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0201 (0603 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
PFR03S-100-JNH - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesPFR03S
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance10 Ohms
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±300ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)0.010" (0.26mm)