PFR02S-2211-FNH
PFR02S-2211-FNH
Part NumberPFR02S-2211-FNH
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case01005 (0402 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
PFR02S-2211-FNH - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package20000
ManufacturerDelta Electronics/Cyntec
SeriesPFR02S
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Resistance2.21 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)0.03W, 1/32W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package01005
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)0.006" (0.15mm)