PBHV9115T,215
PBHV9115T,215
Part NumberPBHV9115T,215
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
PBHV9115T,215 - Product Attributes
Categories Discrete Semiconductor Products / Transistors - Bipolar (BJT) - Single
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNexperia USA Inc.
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Transistor TypePNP
Current - Collector (Ic) (Max)1A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)150V
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic300mV @ 100mA, 500mA
Current - Collector Cutoff (Max)100nA
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce100 @ 100mA, 10V
Power - Max300mW
Frequency - Transition115MHz
Operating Temperature150°C (TJ)