O 40,0-JT32C-A-K-3,3-LF
O 40,0-JT32C-A-K-3,3-LF
Part NumberO 40,0-JT32C-A-K-3,3-LF
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
O 40,0-JT32C-A-K-3,3-LF - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package500
ManufacturerJauch Quartz
SeriesJT32C
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Base ResonatorCrystal
TypeTCXO
Frequency40MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply3.3V
Frequency Stability±2.5ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)6mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.043" (1.10mm)
Current - Supply (Disable) (Max)10µA
O 40,0-JT32C-A-K-3,3-LF - Related Products
More >>
O 26,0-JT32C-A-K-3,3-LF Jauch Quartz, 26MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead, JT32C View
O 20,0-JT32C-A-K-3,3-LF Jauch Quartz, 20MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead, JT32C View
O 10,0-JT32C-A-K-3,3-LF Jauch Quartz, 10MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead, JT32C View
O 25,0-JT32C-A-K-3,3-LF Jauch Quartz, 25MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead, JT32C View
O 30,0-JT32C-A-K-3,3-LF Jauch Quartz, 30MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead, JT32C View
O 32,0-JT32C-A-K-3,3-LF Jauch Quartz, 32MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead, JT32C View
O 50,0-JT32C-A-K-3,3-LF Jauch Quartz, 50MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead, JT32C View
O 40,0-JT32C-A-K-3,3-LF Jauch Quartz, 40MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead, JT32C View
O 12,80-JT32C-A-K-3,3-LF Jauch Quartz, 12.8MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead, JT32C View
O 39,0-JT32C-A-K-3,3-LF Jauch Quartz, 39MHz TCXO HCMOS Oscillator 3.3V Enable/Disable 4-SMD, No Lead, JT32C View