NX5032GA-24MHZ-EXS00A-CG07040
NX5032GA-24MHZ-EXS00A-CG07040
Part NumberNX5032GA-24MHZ-EXS00A-CG07040
Detailed Description
NX5032GA-24MHZ-EXS00A-CG07040 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX5032GA
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)70 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.059" (1.50mm)