NX3225SA-32M-EXS00A-02994
NX3225SA-32M-EXS00A-02994
Part NumberNX3225SA-32M-EXS00A-02994
Detailed Description
NX3225SA-32M-EXS00A-02994 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX3225SA
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±15ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance16pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.024" (0.60mm)