NX3225GA-20.000M-STD-CRG-1
NX3225GA-20.000M-STD-CRG-1
Part NumberNX3225GA-20.000M-STD-CRG-1
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX3225GA-20.000M-STD-CRG-1 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX3225GA
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency20MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)50 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)