NX3225GA-12MHZ-STD-CRG-1
NX3225GA-12MHZ-STD-CRG-1
Part NumberNX3225GA-12MHZ-STD-CRG-1
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX3225GA-12MHZ-STD-CRG-1 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX3225GA
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance8pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.035" (0.90mm)