NX2016SA-32M-EXS00A-CS06465
NX2016SA-32M-EXS00A-CS06465
Part NumberNX2016SA-32M-EXS00A-CS06465
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX2016SA-32M-EXS00A-CS06465 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX2016SA
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance-
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)