NX2016SA-25M-EXS00A-CS08742
NX2016SA-25M-EXS00A-CS08742
Part NumberNX2016SA-25M-EXS00A-CS08742
Manufacturer
Description
Datasheet
Detailed Description
NX2016SA-25M-EXS00A-CS08742 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package3000
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX2016SA
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency25MHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance-
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)