NX2016SA-24MHZ-EXS00A-CS07553
NX2016SA-24MHZ-EXS00A-CS07553
Part NumberNX2016SA-24MHZ-EXS00A-CS07553
Manufacturer
Description
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX2016SA-24MHZ-EXS00A-CS07553 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX2016SA
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency24MHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance-
Load Capacitance7pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.020" (0.50mm)