NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089
Part NumberNX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089
Manufacturer
Description
Package / Case2-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089 - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Standard Package1
ManufacturerNDK America, Inc.
SeriesNX2012SA
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypekHz Crystal (Tuning Fork)
Frequency32.768kHz
Frequency Stability-
Frequency Tolerance-
Load Capacitance6pF
ESR (Equivalent Series Resistance)80 kOhms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2-SMD, No Lead
Size / Dimension0.081" L x 0.047" W (2.05mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089 - Related Products
More >>
NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089 NDK America, Inc., 32.768kHz Crystal 6pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead, NX2012SA View
NX2012SA-32.768KHZ-EXS00A-MU00524 NDK America, Inc., 32.768kHz Crystal 7pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead, NX2012SA View
NX2012SA-32.768KHZ-EXS00A-MU00527 NDK America, Inc., 32.768kHz Crystal 6pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead, NX2012SA View
NX2012SA-32.768KHZ-EXS00A-MU00137 NDK America, Inc., 32.768kHz Crystal 12.5pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead, NX2012SA View
NX2012SA-32.768K-STD-MUB-1 NDK America, Inc., 32.768kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead, NX2012SA View
NX2012SA-32.768KHZ-EXS00A-MU00801 NDK America, Inc., 32.768kHz Crystal 12.5pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead, NX2012SA View
NX2012SA-32.768KHZ-EXS00A-MU00626 NDK America, Inc., 32.768kHz Crystal 6pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead, NX2012SA View
NX2012SA-32.768KHZ-EXS00A-MU00530 NDK America, Inc., 32.768kHz Crystal 7pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead, NX2012SA View
NX2012SA-32.768KHZ-EXS00A-MU00788 NDK America, Inc., 32.768kHz Crystal 7pF 80 kOhms 2-SMD, No Lead, NX2012SA View
NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089 - Tags
NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089 NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089 PDF NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089 datasheet NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089 specification NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089 image NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089 India Renesas Electronics India NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089 buy NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089 NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089 price NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089 distributor NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089 supplier NX2012SA 32.768KHZ EXS00A-MU01089 wholesales