MP930-2.50K-1%
MP930-2.50K-1%
Part NumberMP930-2.50K-1%
Detailed Description
MP930-2.50K-1% - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance2.5 kOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient-20/ +80ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Supplier Device PackageTO-220
Size / Dimension0.410" L x 0.125" W (10.41mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max)0.650" (16.52mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
MP930-2.50K-1% - Related Products