MP915-25.0-1%
MP915-25.0-1%
Part NumberMP915-25.0-1%
Detailed Description
MP915-25.0-1% - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance25 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)15W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient-20/ +80ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-126-2
Supplier Device PackageTO-126
Size / Dimension0.320" L x 0.110" W (8.12mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.450" (11.44mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
MP915-25.0-1% - Related Products