MP9100-0.33-1%
MP9100-0.33-1%
Part NumberMP9100-0.33-1%
Detailed Description
MP9100-0.33-1% - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance330 mOhms
Tolerance±1%
Power (Watts)100W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient0/ +200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseTO-247-2
Supplier Device PackageTO-247
Size / Dimension0.620" L x 0.195" W (15.75mm x 4.95mm)
Height - Seated (Max)0.825" (20.96mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
MP9100-0.33-1% - Related Products