MP825-20.0-1%
MP825-20.0-1%
Part NumberMP825-20.0-1%
Detailed Description
MP825-20.0-1% - Product Attributes
Part StatusActive
Resistance20 Ohms
Tolerance±1%
Power (Watts)25W
CompositionThick Film
FeaturesMoisture Resistant, Non-Inductive
Temperature Coefficient-20/ +50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Package / CaseTO-126-2
Supplier Device PackageTO-126
Size / Dimension0.320" L x 0.110" W (8.12mm x 2.79mm)
Height - Seated (Max)0.550" (13.97mm)
Number of Terminations2
Failure Rate-
MP825-20.0-1% - Related Products