LCFE080602A750TG
LCFE080602A750TG
Part NumberLCFE080602A750TG
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0302 (0806 Metric), 6 Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
LCFE080602A750TG - Product Attributes
Categories Filters / Common Mode Chokes
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerLittelfuse Inc.
SeriesLCFE
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Filter TypeSignal Line
Number of Lines2
Impedance @ Frequency75 Ohms @ 100MHz
Current Rating (Max)100mA
DC Resistance (DCR) (Max)6Ohm
Voltage Rating - DC5V
Voltage Rating - AC-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Approvals-
FeaturesESD
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.034" L x 0.026" W (0.87mm x 0.67mm)
Height (Max)0.022" (0.55mm)