HRSPD127-273M
HRSPD127-273M
Part Number HRSPD127-273M
Description FIXED IND 27UH 2.9A 63MOHM SMD
Package / Case Nonstandard
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 27µH Shielded Inductor 2.9A 63mOhm Max Nonstandard
Payment Methods
Delivery Services
HRSPD127-273M - Product Attributes
Categories
Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Standard Package 250
Manufacturer API Delevan Inc.
Series HRSPD127
Packaging Tape & Reel (TR)
Part Status Active
Type -
Material - Core Ferrite
Inductance 27µH
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.9A
Current - Saturation 3.33A
Shielding Shielded
DC Resistance (DCR) 63mOhm Max
Q @ Freq -
Frequency - Self Resonant -
Ratings -
Operating Temperature -55°C ~ 130°C
Inductance Frequency - Test 100kHz
Features -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case Nonstandard
Supplier Device Package -
Size / Dimension 0.475" L x 0.475" W (12.07mm x 12.07mm)
Height - Seated (Max) 0.355" (9.02mm)