GRM0225C1E4R6WA03L
GRM0225C1E4R6WA03L
Part NumberGRM0225C1E4R6WA03L
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case01005 (0402 Metric)
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
GRM0225C1E4R6WA03L - Product Attributes
Categories Capacitors / Ceramic Capacitors
Datasheet
Standard Package40000
ManufacturerMurata Electronics North America
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Capacitance4.6pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Features-
Ratings-
ApplicationsGeneral Purpose
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Size / Dimension0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.009" (0.22mm)