EXB-Q16P104J
EXB-Q16P104J
Part NumberEXB-Q16P104J
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case1506, Convex, Long Side Terminals
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
EXB-Q16P104J - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package5000
ManufacturerPanasonic Electronic Components
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±5%
Number of Resistors15
Resistor Matching Ratio-
Resistor-Ratio-Drift-
Number of Pins16
Power Per Element25mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package1506
Size / Dimension0.150" L x 0.063" W (3.80mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)