EXB-N8V333JX
EXB-N8V333JX
Part NumberEXB-N8V333JX
Detailed Description
EXB-N8V333JX - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerPanasonic Electronic Components
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)33k
Tolerance±5%
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)
EXB-N8V333JX - Related Products
More >>
EXB-N8V333JX Panasonic Electronic Components, 33k Ohm ±5% 31mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Concave, Long Side Terminals, EXB View