EXB-N8V200JX
EXB-N8V200JX
Part NumberEXB-N8V200JX
Detailed Description
EXB-N8V200JX - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerPanasonic Electronic Components
SeriesEXB
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)20
Tolerance±5%
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0804
Size / Dimension0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)