EXB-A10P122J
EXB-A10P122J
Part NumberEXB-A10P122J
Datasheet
Package / Case2512 (6432 Metric), Concave, Long Side Terminals
Detailed Description
EXB-A10P122J - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerPanasonic Electronic Components
SeriesEXB
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Circuit TypeBussed
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Number of Resistors8
Resistor Matching Ratio-
Resistor-Ratio-Drift-
Number of Pins10
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package2512
Size / Dimension0.252" L x 0.122" W (6.40mm x 3.10mm)
Height - Seated (Max)0.026" (0.65mm)