EXB-24V100JX
EXB-24V100JX
Part NumberEXB-24V100JX
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0404 (1010 Metric), Convex
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
EXB-24V100JX - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package10000
ManufacturerPanasonic Electronic Components
SeriesEXB
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)10
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Resistor Matching Ratio-
Resistor-Ratio-Drift-
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsAutomotive AEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package0404
Size / Dimension0.039" L x 0.039" W (1.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)