EXB-18VR000X
EXB-18VR000X
Part NumberEXB-18VR000X
Detailed Description
EXB-18VR000X - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerPanasonic Electronic Components
SeriesEXB
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)0.0
ToleranceJumper
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0502
Size / Dimension0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)