EXB-18V472JX
EXB-18V472JX
Part NumberEXB-18V472JX
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case0502 (1406 Metric), Long Side Terminals
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
EXB-18V472JX - Product Attributes
Categories Resistors / Resistor Networks, Arrays
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerPanasonic Electronic Components
SeriesEXB
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)4.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors4
Resistor Matching Ratio-
Resistor-Ratio-Drift-
Number of Pins8
Power Per Element31mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Applications-
Mounting TypeSurface Mount
Supplier Device Package0502
Size / Dimension0.055" L x 0.024" W (1.40mm x 0.60mm)
Height - Seated (Max)0.018" (0.45mm)