ERA-2APB3920X
ERA-2APB3920X
Part NumberERA-2APB3920X
Detailed Description
ERA-2APB3920X - Product Attributes
Categories Resistors / Chip Resistor - Surface Mount
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerPanasonic Electronic Components
SeriesERA-2A
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
Resistance392 Ohms
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±15ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height - Seated (Max)0.016" (0.40mm)