ECS-MPIL0530-4R7MC
ECS-MPIL0530-4R7MC
Part NumberECS-MPIL0530-4R7MC
Detailed Description
ECS-MPIL0530-4R7MC - Product Attributes
Categories Inductors, Coils, Chokes / Fixed Inductors
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-MPIL0530
PackagingCut Tape (CT)
Material - Core-
Inductance4.7µH
Tolerance±20%
Current Rating (Amps)5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)60mOhm Max
Operating Temperature-
Inductance Frequency - Test100kHz
Supplier Device Package-
Size / Dimension0.216" L x 0.204" W (5.49mm x 5.18mm)
Height - Seated (Max)0.118" (3.00mm)