ECS-98.3-20-18-TR
ECS-98.3-20-18-TR
Part NumberECS-98.3-20-18-TR
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Detailed Description
ECS-98.3-20-18-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesCSM-12
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency9.8304MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.465" L x 0.217" W (11.80mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
ECS-98.3-20-18-TR - Related Products
More >>
ECS-98.3-20-18-TR ECS Inc., 9.8304MHz ±30ppm Crystal 20pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead, CSM-12 View