ECS-61-32-18-TR
ECS-61-32-18-TR
Part NumberECS-61-32-18-TR
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Detailed Description
ECS-61-32-18-TR - Product Attributes
ManufacturerECS Inc.
SeriesCSM-12
TypeMHz Crystal
Frequency6.144MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance32pF
ESR (Equivalent Series Resistance)100 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.465" L x 0.217" W (11.80mm x 5.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)