ECS-480-20-33-DU-TR
ECS-480-20-33-DU-TR
Part NumberECS-480-20-33-DU-TR
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-480-20-33-DU-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-32
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency48MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±50ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)
ECS-480-20-33-DU-TR - Related Products
More >>
ECS-480-20-33-DU-TR ECS Inc., 48MHz ±50ppm Crystal 20pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead, ECX-32 View