ECS-35-18-5PXDU-TR
ECS-35-18-5PXDU-TR
Part NumberECS-35-18-5PXDU-TR
Datasheet
Package / CaseHC-49/US
Detailed Description
ECS-35-18-5PXDU-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesCSM-7X-DU
PackagingCut Tape (CT)
Frequency3.579545MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance18pF
ESR (Equivalent Series Resistance)150 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseHC-49/US
Size / Dimension0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max)0.169" (4.30mm)