ECS-35-17-5P-TR
ECS-35-17-5P-TR
Part Number ECS-35-17-5P-TR
Description CRYSTAL 3.579545MHZ 17PF SMD
Package / Case HC-49/US
Unit Price Request a Quote
Lead Time To be Confirmed
Detailed Description 3.579545MHz ±30ppm Crystal 17pF 150 Ohms HC-49/US
Payment Methods
Delivery Services
ECS-35-17-5P-TR - Product Attributes
Categories
Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet CSM-7 Series
Standard Package 1
Manufacturer ECS Inc.
Series CSM-7
Packaging Cut Tape (CT)
Frequency 3.579545MHz
Frequency Stability ±50ppm
Frequency Tolerance ±30ppm
Load Capacitance 17pF
ESR (Equivalent Series Resistance) 150 Ohms
Operating Mode Fundamental
Operating Temperature -10°C ~ 70°C
Ratings -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case HC-49/US
Size / Dimension 0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max) 0.169" (4.30mm)