ECS-320-12-33Q-JES-TR
ECS-320-12-33Q-JES-TR
Part NumberECS-320-12-33Q-JES-TR
Manufacturer
Description
Datasheet
Package / Case4-SMD, No Lead
Unit PriceRequest a Quote
Lead TimeTo be Confirmed
Detailed Description
ECS-320-12-33Q-JES-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-33Q
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency32MHz
Frequency Stability±50ppm
Frequency Tolerance±20ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)40 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
RatingsAEC-Q200
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.031" (0.80mm)