ECS-271.2-12-37-AGM-TR
ECS-271.2-12-37-AGM-TR
Part NumberECS-271.2-12-37-AGM-TR
Detailed Description
ECS-271.2-12-37-AGM-TR - Product Attributes
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-1637
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±30ppm
Frequency Tolerance±25ppm
Load Capacitance12pF
ESR (Equivalent Series Resistance)60 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)0.022" (0.55mm)