ECS-271.2-10-30B-CKM-TR
ECS-271.2-10-30B-CKM-TR
Part NumberECS-271.2-10-30B-CKM-TR
Detailed Description
ECS-271.2-10-30B-CKM-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-53B
PackagingCut Tape (CT)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency27.12MHz
Frequency Stability±10ppm
Frequency Tolerance±10ppm
Load Capacitance10pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-20°C ~ 70°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.033" (0.85mm)