ECS-270-20-30B-DU
ECS-270-20-30B-DU
Part NumberECS-270-20-30B-DU
Detailed Description
ECS-270-20-30B-DU - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Crystals
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECX-53B-DU
PackagingTape & Reel (TR)
Part StatusActive
TypeMHz Crystal
Frequency27MHz
Frequency Stability±100ppm
Frequency Tolerance±30ppm
Load Capacitance20pF
ESR (Equivalent Series Resistance)30 Ohms
Operating ModeFundamental
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.033" (0.85mm)
ECS-270-20-30B-DU - Related Products
More >>
ECS-270-20-30B-DU ECS Inc., 27MHz ±30ppm Crystal 20pF 30 Ohms 4-SMD, No Lead, ECX-53B-DU View