ECS-2520S18-160-FN-TR
ECS-2520S18-160-FN-TR
Part NumberECS-2520S18-160-FN-TR
Detailed Description
ECS-2520S18-160-FN-TR - Product Attributes
Categories Crystals, Oscillators, Resonators / Oscillators
Datasheet
Standard Package1000
ManufacturerECS Inc.
SeriesECS-2520S
PackagingTape & Reel (TR)
TypeXO (Standard)
Frequency16MHz
FunctionEnable/Disable
OutputHCMOS
Voltage - Supply1.8V
Frequency Stability±10ppm
Absolute Pull Range (APR)-
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Spread Spectrum Bandwidth-
Current - Supply (Max)7mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case4-SMD, No Lead
Size / Dimension0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)